Militairen oefenen bij Hardenberg en Slagharen
Laatst bijgewerkt: zondag 22 aug 2021 om 16:41 uurHARDENBERG – Het ministerie van Defensie houdt van 15 tot en met 19 mei een militaire oefening in het gebied tussen Amersfoort, Arnhem, Enschede, Hardenberg en Kampen. Er doen zestig militairen en 22 voertuigen mee, waaronder Fenniks en Ameroks.
De militairen worden getraind in het verplaatsen met de voertuigen, te voet en het inrichten van waarnemingsposten. Verder verkennen zij het gebied en de routes. De militairen en de voertuigen verplaatsen zich gewapend. Verkenners mogen niet opvallen, daarom zullen inwoners hier weinig tot geen last van ondervinden.
Slagharen
In het gebied tussen Hasselt, Slagharen, Enschede, Groenlo en Brummen wordt in dezelfde periode eenzelfde militaire oefening gehouden. Hieraan doen veertig militairen en twaalf voertuigen mee, waaronder Fenniks, Ameroks en vrachtwagens.
Trainen gebeurt in principe op openbare wegen, paden en terreinen. De eenheid vraagt van te voren aan de eigenaren/beheerders toestemming voor het gebruik van particuliere terreinen of objecten. Er zal alles aan gedaan worden om overlast en hinder aan burgerverkeer te voorkomen. Er wordt geen (oefen)munitie gebruikt.
Schade?
Is er, ondanks voorzorgsmaatregelen, toch schade door de oefening ontstaan? Dan kan dit gemeld worden aan Ministerie van Defensie, Sectie Claims, Postbus 90004, 3509 AA Utrecht, telefoon (030) 2180420.
Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties